![]()

Met de Essure-methode is steriliseren bij vrouwen in 10 minuten gefikst.
Sterilisatie bij mannen was altijd eenvoudiger en sneller dan bij vrouwen. Maar met de "Essure"-methode is dat nu anders. Essure is een minimaal invasieve methode die op een voor het lichaam natuurlijke wijze permanente anticonceptie biedt. De Essure-methode wordt binnen ongeveer 10 minuten uitgevoerd, zonder hormonen, snijden, dichtschroeien, het afbinden van de eileiders of risico's verbonden aan algehele narcose.
Kleine veertjes
De methode wordt in Nederland toegepast sinds eind 2002. Inmiddels zijn bijna 10.000 vrouwen met de methode behandeld. Bij deze ingreep worden kleine veertjes in je eileiders gebracht die de eileiders afsluiten. Dat gebeurt vaginaal. Narcose is niet nodig. Gemiddeld duurt de ingreep 10 minuten. Daarna kun je direct je dagelijkse activiteiten hervatten.
Nooit meer kinderen
Na 3 maanden controleert de gynaecoloog of de eileiders echt dicht zitten. Dan ben je pas beschermd tegen een ongewenste zwangerschap. Let dus op dat je in die drie maanden wel een ander voorbehoedsmiddel gebruikt.
De veertjes vergroeien helemaal met de eileider en zijn dus niet meer te verwijderen. De ingreep is dus alleen geschikt als je echt zeker weet dat je nooit meer kinderen wilt.
1 op duizend
Inmiddels zijn in Nederland bijna 10.000 ingrepen uitgevoerd. Vervolgstudies over een periode van 4 jaar hebben aangetoond dat de Essure-methode 99,8% effectief is. De methode is hiermee betrouwbaarder dan sterilisatie via een operatie.
Behandelcentra en vergoeding
In Nederland kun je bij 64 getrainde gynaecologen in veel ziekenhuizen terecht voor Essure. Bij de meeste ziektekostenverzekeraars zit sterilisatie in het aanvullende pakket. Heb je zo’n pakket, dan krijg je dus ook de Essure vergoed. Check dit wel even voor de behandeling.
Menstruatie
In principe verandert de ingreep niets aan je menstruatie. Slik je de pil, besef dan dat je cyclus weer net zo wordt zoals die was voordat je de pil ging slikken. Heb je nu nog een koperspiraaltje, dan zal je menstruatie vaak juist lichter worden.
Ovabloc
Een andere nieuwe methode is Ovabloc. Hierbij worden geen veertjes in de eileider geplaatst, maar wordt een siliconenvloeistof in de eileider gespoten. Die stolt vervolgens en sluit zo de eileider af. Ook hier moet na 3 maanden een controlefoto worden gemaakt. De Ovabloc-methode wordt maar op enkele plaatsen in Nederland toegepast. Een verschil met de Essure-methode is de ingreep wat langer duurt: zo rond de 20 tot 40 minuten.
Auteur: Maaike Zweers en Rachel van de Pol
Bron: essure.nl, anticonceptie-online.nl
Gerelateerde artikelen:
Trefwoorden: Menstruatie - Anticonceptie - Eileiders - Zwanger - Sterilisatie
NIEUW!
Deel tips en informatie en discussieer met anderen over gezondheid
Naar het forum >
Ik wilde me laten steriliseren en de Essure leek zo mooi. Overal is te lezen hoe snel het kan.
Poging 1: veertje kwam niet los van het apparaat. Gynaecoloog trok veertje terug, veertje brak af. Die eileider kan niet opnieuw. Andere eileider niet te vinden.
Buikfoto. Andere eileider is er wel.
Poging 2: eileider waarin een poging gedaan is, is zichtbaar, andere eileider niet. Veertje wel ergens geplaatst. Buikfoto afwachten.
Die paar minuten, werden veel langer en pijnloos was het ook niet. De eerste keer goed ziek van geweest. De tweede keer minder, maar de gynaecoloog is een half uur aan het zoeken geweest. Nu dus afwachten of de sterilisatie echt gelukt is.
Esther | 24.02.12
Ik heb de behandeling (Essure) in december ondergaan... (ik heb 2 kinderen maar beide dmv een keizersnede ter wereld gekomen.)
Ik vond het echt een drama! De gynaecoloog die ik had die kreeg het veertje niet los van het apparaat waarmee zij dat veertje moest plaatsen. Gynaecoloog 2 kwam en die lukte het wel in 1x in links een veertje te plaatsen. Rechts lukte helaas niet meer... Doordat Gynaecoloog 1 zo had lopen rommelen had ik een spastische eierstok rechts dus daar ga ik nu voor terug (aankomende donderdag)
Ik vond het qua pijn erg tegenvallen...misschien doordat het niet gelijk lukte? ik heb ruim een half uur gelegen voor dus maar 1 veertje omdat de 2de niet lukte. Heb de volgende dag nog pijn in mijn buik gehad dus kon ik niet de dingen doen die ik wilde doen.
nou heb ik nog een vraag.. ik ben (lichtelijk) ongesteld, al weken lang! kunnen zij mij wel behandelen?? iemand enig idee?
Nathalie | 25.01.12
nu drie maanden een esurre in mijn eileiders. de pil gekregen voor de zekerheid. Maar ben nu na de drie strippen nog niet ongesteld geworden. Voor mijn gevoel al 7 dagen overtijd.
zenuwpees | 13.12.11
bij mij is het uiteindelijk onder volledige narcose gedaan.
Maar een uitstrijkje is voor mij ook een crime.
Arts zei wel dat de ingreep bij vrouwen die kind(eren) hebben gebaard, vrijwel altijd zo gepiept is.
En laat ik nu nog nooit zwanger zijn geweest.
Geen last van napijn gehad, geen last van de narcose gehad.
Klein nadeel is alleen dat ik nu iets heviger bloed tijdens mijn menstruatie.
Ik heb het bij de Isala kliniek in Zwolle laten doen.
Ingreep is bijna twee jaar geleden gedaan.
2e gelukt | 15.09.11
Nu twee weken geleden een essure behandeling gehad onder algehele narcose (nadat zonder niet gelukt was). Het is me reuze meegevallen! Essure bij 'ons' is vanwege een IVF behandeling (klinkt tegenstrijdig.. maar is de enige optie om hydrosalphincs te 'behandelen').
Loes | 12.06.11
Essure is de meest betruwbare en vrouwvriendelijke vorm van sterrilisatie. U merkt hier vrijwel niets van. In tegenstelling tot de ovablock heeft Essure bijna 100% garantie tot slagen. Na 3 maanden bent u gesterriliseerd verklaard. Bij andere vormen als Adiana of Ovablok is er vele malen meer kans op zwangerschap omdat de eileiders niet goed dichtgroeien.
Essure biedt een zeer pijnloze en snelle oplossing voor sterrilsatie.
LET WEL: u krijgt de cyclus weer zoals vooheen. Wellicht heeft u voor het gebruik van anticonceptie zoals spiraaltje of pil een hevige menstruatie gehad, deze komt dan weer terug. Tevens is dit heel goed te verhelpen na het plaatsen van de Essure met Thermablade. een pijnloze en snelle verwijdering van het baarmoederslijmvlies waardoor uw bloedingen en kwampen als sneeuw voor de zon verdwijnen.
Beide behandeingen zijn zonder hormonen of nare bijwerkingen!
agnez | 24.05.11
Het is nu een maand geleden de behandeling en kan het iedereen aanraden . Ik heb wel wat krampen gehad maar niet noemenswaardig.
Ik heb een paar dagen vakantie genomen voor mezelf omdat ik nog al wat tilwerkzaamheden heb.
jack | 23.03.11
Ik heb de behandeling nu bijna een week achter de rug, heb wel bij de voor controle een pijnstiller meegekregen die ik dan een uur voor de behandeling mocht in nemen.Voor mij was het een fluitje van een cent, heb dezelfde dag wel rustig aan gedaan, en nog licht nagebloed de eerste dagen maar verder echt geen centje pijn. Ik zou het een ieder aanraden die geen kids meer wil,
yoy | 22.03.11
Nou ik heb het net laten doen ,,,ben net 3 uurtjes thuis,,,en ik heb een enorme pijn gehad,,nu is de pijn wel aan het m inderen met een doos paracetamol naast me,,
als over 3 mnd blijk dat het niet goed is zal ik het zeker niet opnieuw laten doen ,,het klopt dat het snel is gedaan bij mij 3 min beide kanten,,maar wel hevige pijn,
voor diegene die het nog laten doen,,succes
fatima | 18.03.11
Wat mensen vergeten NA de behandeling, wat bij mij echt een zeer naar gevoel gaf ( heb ook 2 kids via natuurlijke bevalling)en gelukkig maar een paar min. duurt ( langer wil je ook echt niet)
Toen het was gebeurt kreeg ik spontaan "koud zweet"het water liep langs me gezicht werdt kotsmisselijk en heb behoorlijk moeten overgeven tot me maag leeg was, was zoooo draaierig en beroerd dat ik anderhalf uur plat heb moeten liggen,
Al met al vond ik een "peuleschil" lichtelijk overdreven.
Mocht straks na controlle blijken dat het mislukt is ga ik het zeker NIET overdoen
Succes allemaal.
miami | 28.02.11
Ik ben nooit zwanger geweest en ben benieuwd of dit voor mij wel mogelijk is. heeft iemand hier informatie over??
moniquescheffer | 15.09.10
Wie weet of het gevolgen heeft op langere termijn???? Ik zou het ook wel willen laten doen,maar ben wat huiverig voor het feit dat als het erin zit kan het er niet meer uit,dus als je dan klachten hebt...........
Wie heeft daar een reactie op???
boogje | 01.04.10
hoi lin je hoeft je geen zorgen te maken over de ingreep de pijn voelt als lichte menstruatiepijn,heb zelf van te voren een paracetamol ingenomen.dat is alles.heb daarna ook geen last meer gehad stond na 2 uur gewoon weer bij school om mijn kinderen op te halen.ps:de ingreep duurt echt maar5 minuten voor mijn gevoel.succes
pien | 17.01.10
woensdag de veertjes geplaatst 10 minuten is per eileider, maar dat kan zijn omdat de arts langs mijn spiraaltje moest klungelen. meteen weer naar je werk ???? als je op kantoor zit ja maar als je in de horeca of thuiszorg ofzo zit zou ik ff een pauze inlassen. het is goed te doen maar is niet pijnloos.
bam bam | 15.01.10
Ik wil graag verhalen van vrouwen die het gedaan hebben, sta zelf op punt het te doen..
Lin | 28.10.09