GEZONDHEID - BEWEGEN

Lekker gesport. Biertje?

Op: 05-09-2008 in bewegen | forum
Lekker gesport. Biertje?

In de sportkantine smaakt een biertje extra lekker. Of 2. Of 3. Heel gezellig allemaal. Maar alcohol staat niet bekend als de beste sportdrank voor jouw uitgehongerde zweterige lijf. Waarom ook alweer?


Reden 1: Uitdrogen
Alcohol heeft een diuretisch effect. Ofwel het zorgt ervoor dat je extra veel moet plassen. Daardoor onttrekt het vocht uit je lichaam. Terwijl je na het sporten juist je vochtvoorraad wilt aanvullen. Dat is niet alleen gezond maar ook slim, want vochtverlies gaat gepaard met behoorlijk prestatieverlies. Sport je langer dan een uur, dan moet je ook al vocht aanvullen tijdens het sporten.

Reden 2: Langzaam herstel
Als je alcohol drinkt, geeft je lever voorrang aan het afbreken van alcohol. Hierdoor stel je het afvoeren van melkzuur uit. En je stelt het aanvullen van je glycogeenvoorraad uit. Glycogeen is de benzine die je tijdens het sporten snel van energie voorziet. Vul je deze voorraad niet snel aan, dan zul je de volgende dag starten met een lagere energievoorraad en zullen je sportprestaties minder worden. Glycogeenvoorraden vul je aan door koolhydraten te eten.

Heb je een blessure, bedenk dan dat alcohol ook dat genezingsproces kan vertragen. Het remt bijvoorbeeld de opname van vitamines.

Eerst water en eten
Pak je graag een terras met je sportmaten? Drink dan eerst water en eet of drink koolhydraten. Bestel daarna pas alcohol. Bestel dan bij voorkeur bier, dit bevat in verhouding het meeste water. Bestel je sterke drank, drink er dan steeds een glas water bij.

Een glas bier (80 kcal) verbranden is:

  • 19 minuten wandelen
  • 6 minuten zwemmen
  • 11 minuten fietsen


Maximaal aanbevolen hoeveelheid alcohol per dag:

  • Mannen: 2 à 3 glazen
  • Vrouwen: 1 à 2 glazen


Auteur: Corine de Goede, in samenwerking met diëtist Elly Kaldenberg
Bron: Voedingscentrum, Trimbos-instituut


Gerelateerde artikelen:


Trefwoorden: Drinken - Alcohol


NIEUW!
Deel tips en informatie en discussieer met anderen over gezondheid
Naar het forum >

Reacties

01.

minder spierpijn?

Ik mis hier het bloedverdunnende effect van alcohol. Sporters slikten (in ieder geval vroeger toen ik nog leeftijdgenoten had die zich zo omschreven) aspirine en andere bloedverdunners om het herstel te bevorderen. Ik heb toen altijd beweerd dat ik hetzelfde deed maar dan aangenamer.
spons | 10.11.11